Rockbridge Neo Akcji Małych Spółek (SFIO)

wcześniej Nationale-Nederlanden Akcji Małych Spółek
Zainwestuj w ten fundusz online.
Bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Polityka inwestycyjna

Celem inwestycyjnym Subfunduszu jest wzrost wartości aktywów w wyniku wzrostu wartości jego lokat, przez inwestowanie głównie w akcje małych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Subfundusz nie gwarantuje osiągnięcia celu inwestycyjnego.

Subfundusz może stosować instrumenty pochodne w celu sprawnego zarządzania portfelem oraz w celu zabezpieczania ryzyka rynkowego (w tym ryzyka walutowego). Subfundusz będzie wykorzystywał głównie instrumenty pochodne z GPW, a w szczególności kontrakt na indeks mWIG40. Subfundusz może stosować dźwignię finansową przy użyciu instrumentów pochodnych. Poziom dźwigni finansowej AFI wyrażony jako stosunek między ekspozycją AFI obliczoną metodą zaangażowania a wartością Aktywów Netto Subfunduszu nie przekracza 200%.


Ryzyka

Rockbridge TFI stale dokłada należytych starań, aby minimalizować ryzyka związane z inwestycją w fundusze, decydując się na inwestycję weź pod uwagę ryzyka m.in. taki jak:
 
  • Ryzyko rynkowe - ryzyko zmian wartości inwestycji w wyniku zmian parametrów rynkowych, którymi w zależności od polityki  inwestycyjnej funduszu mogą być np: kursy akcji lub inne instrumenty o charakterze udziałowym, poziomy stóp procentowych (ryzyko stóp procentowych), ceny towarów (ryzyko towarowe) oraz kursy walutowe (ryzyko walutowe).
  • Ryzyko kredytowe - związane z możliwością niewywiązania się ze swoich zobowiązań przez emitenta, którego instrumenty finansowe są przedmiotem lokat lub kontrahenta, z którym zawarto umowy lub transakcje na instrumentach finansowych, a także związane z możliwością nieterminowego rozliczenia transakcji zawartych przez subfundusz (ryzyko rozliczeniowe). Niewypłacalność któregokolwiek z emitentów lub kontrahentów może negatywnie wpłynąć na Wartość Aktywów Netto.
  • Ryzyko płynności - związane jest z brakiem możliwości nabycia lub zbycia instrumentu finansowego bez istotnego wpływu na cenę tego instrumentu lub brakiem możliwości finansowania pozycji.
  • Ryzyko dźwigni finansowej - dźwignia finansowa występuje, gdy ekspozycja przekracza wielkość zainwestowanej kwoty. Dźwignia finansowa może powstać w następstwie zastosowania instrumentów pochodnych lub finansowania za pomocą transakcji z przyrzeczeniem odkupu. Wykorzystanie dźwigni może powodować większe wahania wyceny i w efekcie podwyższać poziom ryzyka.
  • Ryzyko operacyjne - możliwość poniesienia straty wynikającej z nieodpowiednich procesów wewnętrznych i nieprawidłowości dotyczących systemów towarzystwa, zasobów ludzkich lub wynikającej ze zdarzeń zewnętrznych (np. ryzyko przechowywania aktywów).

Historia wycen

Od do

Stopy zwrotu na 29.11.2024

1M 3M 6M 12M 24M 36M YTD 2023 2022 2021 2020 MAX
-0,19% -3,43% -2,31% 14,49% 42,83% 23,57% 8,09% 31,91% -13,13% 19,58% 37,26% 61,21%

Zarządzający funduszem

Pełny opis wszystkich rodzajów ryzyka związanych z subfunduszem można znaleźć w aktualnym prospekcie informacyjnym Funduszu.

Szczegółowy opis polityki inwestycyjnej Subfunduszu znajdziesz w statucie Funduszu. Zgodnie z założeniem strategii inwestycyjnej Subfunduszu skład portfela może ulec zmianie. Przedstawione dane odnoszą się do wyników z przeszłości i nie stanowią gwarancji ich osiągnięcia w przyszłości.

Szczegółowe informacje dotyczące inwestowania w Subfundusz i ryzyka inwestycyjnego znajdują się w prospekcie informacyjnym oraz Kluczowych Informacjach dla Inwestorów. Informacje o pobieranych opłatach manipulacyjnych znajdują się w tabeli opłat.

Indywidualna stopa zwrotu z inwestycji w dany subfundusz jest uzależniona od daty zbycia oraz odkupienia jednostek uczestnictwa, wysokości pobranych opłat manipulacyjnych oraz obowiązków podatkowych uczestnika.

Fundusz może inwestować Aktywa Subfunduszu również w inne instrumenty finansowe w sposób dozwolony przepisami prawa i postanowieniami niniejszego Statutu. Akcje spółek wchodzących w skład indeksu sWIG80 stanowią nie mniej niż 55% wartości części akcyjnej aktywów Subfunduszu. Wartość inwestycji w akcje zagraniczne nie będzie przekraczać 20% Wartości Aktywów Netto Subfunduszu. Całkowita wartość inwestycji w akcje nie będzie mniejsza niż 66% Wartości Aktywów Netto Subfunduszu. Całkowita wartość lokat innych niż akcje nie będzie wyższa niż 34% Wartości Aktywów Netto Subfunduszu.

Informacje o funduszu

  • 90% sWIG80, 10% WIBID 1M
  • 15.12.2010
  • 26 mln PLN
  • 16,04 PLN
  • PLN
  • 5 lat
  • 500
  • 250
  • max 2,5 %
  • 2,00%
  • 44 1880 0009 0000 0013 0049 5003
  • każdy dzień roboczy GPW

Struktura na 31.10.2024

  • 74,2%
  • 10,4%
  • 16,3%

Poziom ryzyka

1
2
3
4
5
6
7


Materiały marketingowe

Poniższe materiały mogą mieć cel marketingowy, nie stanowią umowy ani nie są dokumentami informacyjnymi wymaganymi na mocy przepisów prawa i nie zawierają informacji wystarczających do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Są to informacje reklamowe. Przed podjęciem ostatecznych decyzji inwestycyjnych należy zapoznać się z Prospektem Informacyjnym, Kluczowymi Informacji dla Inwestorów bądź Statutem Funduszu.

104,85%